Individualios muzikos terapijos sesijos yra skirtos tiems, kas nori dirbti su konkrečiomis savo gyvenimo temomis, traumomis, iššūkiais savo tempu ir tęstiniu procesu, ir ieško visuminio – biopsichosocialinio požiūrio į darbą su žmogumi.
Sesijų metu dirbame su:
📌 Kasdieniu nerimu, įtampa, stresu
📌 Su kūno ir psichikos balanso atstatymu esant išsekimui, pervargimui, perdegimui
📌 Su vidinio resurso atradimu
📌 Su vidinio balanso atradimu po sunkių gyvenimo įvykių
📌 Meile sau ir priėmimu
📌 Emocijų raiška ir sveikais būdais joms reikštis gyvenime
📌 Užstrigimais gyvenime ir gyvenimo prasme
📌 Su nebeveikiančiais elgesio modeliais ir emocine branda
📌 Su tolerancija ir priėmimu ne tik sau, bet ir jūsų aplinkiniams
📌 Su vidiniais jūsų konfliktais ir nesuintegruotomis patirtimis, apsunkinančiomis jūsų kasdienį gyvenimą bei bendravimą.
Kaip vyksta sesijos?
📌 Įprasta sesijos trukmė – 1 val.
📌 Pirmojo susitikimo metu susipažįstame, išsigryniname bendrus tikslus ir susitikimų dažnumą. Aptariame metodus, kuriais dirbsime ir atliekame praktikas ryšio užmezgimui ir vidinio resurso stiprinimui.
📌 Mano taikomi metodai:
➡️ Aktyvioji muzikos terapija – per grojimą ir muzikinių konsteliacijų dėliojimą tyrinėjame jūsų rūpimas temas, reflektuojame ir ieškome naujų įžvalgų ir sprendimo būdų;
➡️ Dainų klausymas – pagal turimus tikslus parenkami muzikos kūriniai, kurie padeda apžiūrėti rūpimas temas ir gauti įžvalgas. Darbui su vaikystės temomis ir traumomis naudoju retrospektyvios muzikinės kelionės metodą, sudaromą kartu su klientu;
➡️ Dainų kūrimas – esant norui ir poreikiui, taikome muzikos terapijos metodais paremtą dainų kūrimo metodą. Tai puiki forma susipažinti su savo vidiniais konfliktais, jeigu jaučiate įtampą ir nerimą, bet priežastys nėra aiškios.
➡️ Kūno atpalaidavimo praktikos/meditacijos – stiprinti vidiniams resursui ir nuimti stresą pagal poreikį taikome ir kūno terapijos praktikas.
📌 Jūs neįsipareigojate lankyti sesijų sutartą kartų skaičių, bet proceso praėjimui rekomenduojama bent 10-12 sesijų, priklausomai nuo intensyvumo, turimo resurso ir temos sudėtingumo.
📌 Galimos ir prailgintos, 1 val. 15min trukmės sesijos. Šios papildomos 15 min skiriamos atsipalaidavimui ir susibalansavimui su pasirinktais muzikos instrumentais pasineriant į muzikinę kelionę ar dubenėlių masažą.
Kodėl verta rinktis muzikos terapiją?
- Nežodinis bendravimas: Muzikos terapija suteikia galimybę užeiti už žodžių. Klientams, kuriems sunku išreikšti savo mintis ar emocijas žodžiu, gali būti lengviau bendrauti per muziką, todėl jie gali giliau išreikšti save ir tyrinėti.
- Multisensorinė patirtis: Muzikos terapija vienu metu apima kelis pojūčius. Ši multisensorinė patirtis praturtina terapinį procesą ir skatinti visuminį balansą ir gijimą.
- Emocinis reguliavimas: muzika turi didelį poveikį emocijoms ir gali padėti reguliuoti nuotaikos būsenas. Individualių muzikos terapijos užsiėmimų metu klientai gali išmokti atpažinti, išreikšti ir moduliuoti savo emocijas per muziką, todėl pagerėja emocinis reguliavimas ir atsparumas.
- Kūrybinė raiška: Įsitraukimas per kūrybą ne tik leidžia dirbti labiau atsipalaidavus ir su malonumu su vidinėmis temomis, bet ir skatina kūrybiškumą bei saviraišką. To pasekoje tyrinėjate ir savo tapatybę, mokotės išreikšti savo unikalų balsą ir ugdyti vidinio „aš” jausmą terapinės kelionės metu.
- Įkūnyta patirtis: Muzikos terapija dažnai apima fizinį įsitraukimą į instrumentus, judesį ar vokalizavimą. Ši įkūnyta patirtis skatina somatinį sąmoningumą, įžeminimą ir proto ir kūno ryšių integravimą, o tai gali būti ypač naudinga klientams, turintiems traumų ar su kūnu susijusių problemų.
- Kultūrinis aktualumas: Muzika yra giliai įsišaknijusi kultūroje ir tapatybėje, todėl ji yra kultūriškai svarbi terapinė terpė. Individualiuose muzikos terapijos užsiėmimuose terapeutai gali įtraukti muziką iš kliento kultūrinės aplinkos, gerbdami jų paveldą ir puoselėdami priklausymo jausmą bei kultūrinį pasididžiavimą.
- Tiesioginis grįžtamasis ryšys: Muzikos terapija siūlo tiesioginį klausos grįžtamąjį ryšį, leidžiantį klientams išgirsti savo muzikinės išraiškos rezultatus realiu laiku. Šis tiesioginis grįžtamasis ryšys gali pagerinti savimonę, savirefleksiją ir įžvalgos vystymąsi, palengvindamas gilesnį terapinį darbą.
Pagrindiniai sesijų darbo principai:
✏️ Visos emocijos yra legalios.
✏️ Kuriama saugi ir konfidenciali erdvė.
✏️ Meilė sau ir įsitraukimas per malonumą.
Šiuo metu galimi sesijų laikai:
Trečiadieniais: 12:00 | 13:30 | 15:00 | 16:30
Penktadienis: 16:30 (10.18 ir 10.25)
Arba atskiru susitarimu savaitgaliais popiet.
Svarbu:
✏️ Joks muzikinis pasiruošimas sesijos nėra reikalingas.
✏️ Sesijos skirtos tik suaugusiems asmenims.
✏️ Jeigu sesijoje dalyvausite pirmą kartą, susisiekite el. paštu skambanti.siela@gmail.com trumpai aprašydami savo situaciją ir poreikius ir su jumis susisieksiu suderinti detales.
✏️ Sesijos vyksta lietuvių arba anglų kalba.
Sesijų kaina:
📌 Įprasta sesijos trukmė – 1 val. – 40 EUR
📌 Prailginta, 1 val. 15min trukmės sesija su atsipalaidavimu – 50 EUR
Sesijų vieta:
📌 Jauki studija prie PC Panorama, Elnių g.
Sesijas veda: Greta Arlauskė – akredituota muzikos terapeutė vedanti muzikos terapijos grupes ir individualias konsultacijas paaugliams ir suaugusiems – privačiai, Šeškinės poliklinikos Psichiatrijos dienos stacionare, psichoedukacinių ir psichinės sveikatos stiprinimo projektuose jaunimui, pabėgėliams, nėščiosioms, Jaunimo kabinete. Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narė, profesionali muzikantė, apjungianti ilgametę savo patirtį taikant aktyvios muzikinės improvizacijos, receptyviosios muzikos terapijos bei dainų kūrimo metodus. Sertifikuota Diferencijuotų funkcinių būsenų (DFB) – aktyvios savireguliacinės metodikos instruktorė, Skambanti Siela įkūrėja. Gilina žinias šokio terapijos ir psichosomatikos srityse.