Grupinės balso meditacijos yra skirtos tiems, kurie ieško sakralios erdvės vidinei laisvei, saviraiškai, paleidimui ir užsipildymui. Tai be galo galingas ir kartu be galo trapus ir intymus mūsų instrumentas – balsas – kuris, leidžia tyrinėti subtiliausius vidinio pasaulio kampelius ir pajusti betarpišką ryšį ir su savimi, ir su pasauliu.
Sesijų metu dirbame su:
📌 Meile sau ir priėmimu
📌 Leidimu sau būti – atvirai, spontaniškai, subtiliai
📌 Su palaikymu ir tarpusavio ryšio kūrimu
📌 Su vidine centruote ir savęs girdėjimu
📌 Su tolerancija ir priėmimu ne tik sau, bet ir jūsų aplinkiniams
📌 Su kūno ir psichikos balanso atstatymu esant išsekimui, pervargimui, perdegimui
📌 Savęs pažinimu sąveikoje su pasauliu – įvairiomis situacijomis ir žmonėmis
Kaip vyksta sesijos?
📌 Sesijos trukmė – 2 val.
📌 Dalyvių skaičius: 4-10 asmenų
Pagrindiniai grupės darbo principai:
✏️ Visos emocijos yra legalios.
✏️ Kuriama saugi, palaikanti ir konfidenciali erdvė.
✏️ Meilė sau ir įsitraukimas per malonumą.
Kodėl verta rinktis grupines balso meditacijas?
-
- Emocinė išraiška: Dainavimas leidžia žmonėms išreikšti daugybę emocijų, nuo džiaugsmo ir laimės iki liūdesio ir sielvarto. Palaikomoje grupėje dalyviai gali laisvai išreikšti save vokalizuodami neturėdami jokių dainavimo įgūdžių. Tai gali virsti šviesia erdve vidiniam gijimui ir paleidimui.
-
- Streso mažinimas: įrodyta, kad dainavimas sumažina streso lygį ir skatina atsipalaidavimą, nes skatina endorfinų, natūralių organizmo geros savijautos hormonų, išsiskyrimą. Grupinio dainavimo užsiėmimai suteikia galimybę atsipalaiduoti ir pajusti komfortą bei paramą.
-
- Bendravimo įgūdžiai: vokalinė muzikos terapija skatina bendravimo ir klausymo įgūdžius, nes dalyviai mokosi harmonizuoti, derinti balsus ir sekti muzikinius nurodymus. Šiuos įgūdžius galima pritaikyti įvairiems gyvenimo aspektams, įskaitant santykius ir komandinį darbą.
-
- Saviraiška: Dainavimas leidžia žmonėms išreikšti save autentiškai ir kūrybiškai. Grupinio dainavimo užsiėmimai suteikia saugią erdvę saviraiškai, kur dalyviai gali tyrinėti savo balsus ir dalintis savo istorijomis, nebijodami nuosprendžio.
-
- Betarpiškas ryšys: atsiveriant ir leidžiant sau leistis į balso kelionę, grupėje kuriasi betarpiškas, gilus ir sakralus ryšys. Tai stipriai užpildanti praktika, kuri gali virsti resursu ir palaikymu kasdieniam gyvenimui.
Svarbu:
✏️ Joks muzikinis pasiruošimas sesijoms nėra reikalingas.
✏️ Sesijos skirtos tik suaugusiems asmenims.
✏️ Sesijos vyksta lietuvių kalba bet esant poreikiui galimas vertimas į anglų kalbą.
Grupinių sesijų dalyvių atsiliepimai:
“Pirmą kartą dalyvavau balso rate, eidama turėjau vieną lūkestį – atsipalaiduoti. Ir man pavyko! ☀️ Geriausia tai, jog gali erdvėje būti taip kaip tau norisi. Gulėti, sedėti, būti užsimerkus, susivyniojus į kamuoliuką ar bet kaip kitaip kaip tik patogu ir saugiausia tau. Dainuot neprivaloma, leidi tokį garsą, kokį nori, kad ir niuniavimą tyliausią. Tas mane ir sužavėjo. Valandos užsiemimas atstojo man dviejų savaičių atostogas. Štai tokį gilų atsipalaidavimą aš apturėjau. Tai geriausia, ką galėjau padovanoti savo kūnui 💛”
“Užsiėmimas palietė iki širdies gelmių, nes jaučiausi priimta su savo balsu, o jo skambėjimas suvirpino visą kūną. Dėl jaukios ir priimančios aplinkos buvo labai gera taip save tyrinėti tokiame formate. Išsinešiau, kad kalbame ne vien tik gerklomis, bet visu kūnu ir jei tik leidžiame tam skleistis, tai tampa puikiu instrumentu savęs palaikyme. Ačiū už patirtį ir tai, kas gimė šio terapinio rato metu. 💛💜”
Sesijų kaina:
📌 Mokant už vieną sesiją – 20 EUR
Artimiausi susitikimai ir bilietai:
Sesijas veda: Greta Arlauskė – kvalifikuota muzikos terapeutė vedanti muzikos terapijos grupes ir individualias konsultacijas paaugliams ir suaugusiems – privačiai, Šeškinės poliklinikos Psichiatrijos dienos stacionare, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, psichoedukacinių ir psichinės sveikatos stiprinimo projektuose jaunimui, pabėgėliams, nėščiosioms, Jaunimo kabinete. Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narė, profesionali muzikantė, apjungianti ilgametę savo patirtį taikant aktyvios muzikinės improvizacijos, receptyviosios muzikos terapijos bei dainų kūrimo metodus. Sertifikuota Diferencijuotų funkcinių būsenų (DFB) – aktyvios savireguliacinės metodikos instruktorė, Skambanti Siela įkūrėja. Gilina žinias šokio terapijos ir psichosomatikos srityse. Somatic Expierencing International studentė.